На главную
Видео добавленное пользователем “Lajme Plus”
“Oj Dano, Dançe”, kënga HIT pas dygjuhësisë në Maqedoni
 
02:13
http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 22290 Lajme Plus
Nazmia - Te stacioni trenit
 
04:22
Просмотров: 124148 Lajme Plus
Nga Llaskarca e Shkupit ne kembe per ne Tetove per te shitur dhente per kurban
 
02:33
Nga Llaskarca e Shkupit ne kembe per ne Tetove per te shitur dhente per kurban
Просмотров: 11314 Lajme Plus
Edi Rama humb betejën me gazetaren, e ofendon pas konferencës
 
02:36
Edi Rama nuk i ka mbajtur dot nervat ndaj gazetares së Faxnews, Ambrozia Meta që i kujtoi avokatinë që i bënte dikur Elvis Rroshit, apo se si ka mundësi që ai nuk gjen dot dikë në PS që të mos ketë lidhje me trafikun e drogës për ta bërë Ministër të Brendshëm. Lapsi.al raporton se pasi iku nga konferenca duke kërcënuar gazetaren me pronarin, Rama është kthyer sërish në sallë, sapo u fikën kamerat. Gazetarët që ishin në sallën e konferencave në Rinas thane se kryeministri i thirri gazetares duke iu drejtuar me fjalët “Të kesh turp, se nuk respekton rregullat e konferencës për shtp”. “Jo, unë nuk mund të pranoj të më thuash që po bëj propagandë, kur thjesht po të bëj pyetje” i është përgjigjur gazetarja. Më herët Rama ishte detyruar të braktisë konferencën për mediat, i acaruar nga pyetjet e gazetarëve, të cilët nuk ngurroi t’i kërcënojë duke i përmendur pronarin. Rama: Pyet pronarin se dhe ai ka një vëlla që a do të ishte i gatshëm ai pronari juaj që të jepte llogari për vëllain e tij?. Gazetarja: Unë po ju pyes juve, sepse jeni kryeministër që qeverisni vendin Rama: Nuk jemi duke bërë debat, ju bëtë pyetjen unë ju jap përgjigje. Dhe përgjigja ime është kjo pyesni pronarin tuaj dhe thuani që a ka ai vetë ndonjë përgjegjësi për vëllain, se janë në një fushë të dy. Gazetarja: Pronari im nuk ka lidhje me rendin dhe me qeverisjen e vendit kështu që nuk e gjej krahasimin tuaj me vend. Unë ju pyeta pse duhet të jetë kaq e diskutueshme një ministri, pse duhet të kemi gjithmonë ministra që implikohen në këtë çështje, për shkak se është një nga ministritë më të rëndësishme të vendit. Kështu që nuk e gjej krahasimin tuaj me vend për pronarët e televizioneve sepse nuk lidhen me qeverisjen e vendit. Rama: Kurse unë e gjej pa etikë që ju jeni këtu gazetare për të bërë pyetje dhe merrni mikrofonin për të bërë propagandë. Gazetarja: Nuk është propagandë, është pyetje referuar zhvillimeve. Kemi një ish ministër në arrest shtëpie për trafik droge, dhe një ministër të Brendshëm që akuzohet se i ka krijuar imunitet të vëllait. Pyetja ime është pse duhet të jenë persona të tillë të implikuar dhe të akuzuar. Nuk është propagandë. Rama: Unë jam respektues… Gazetarja: Dhe unë jam respektuese po nuk mund të pranoj që po bëj propagandë se nuk është propoagandë po thjesht një pyetje Rama: Hajde këtu dhe mbaro konferencën e shtypit të thuash fjalën e fundit. Mirupafshim! http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 11945 Lajme Plus
Plaku nga Zhelina per Sherif Zhelinen dhe te tjere...
 
02:54
Interviste e rastesishme http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 94813 Lajme Plus
Vlonjatët bëjnë shpikjen e shekullit, ndezin ujin!
 
07:32
Vlonjatët shpikin teknologjinë e shekullit, ndezin ujin! Një dicka shume interesante po vjen, bota shqiptare po çuditet edhe Amerikanet po çuditen me zbulim e fundit qe kanë bërë disa djem nga Vlora. Kjo është e pa besueshme si nga uji mund të dalë flakë. Kjo video live që kanë postuar ne fejsbuk, por ata mbajnë sekretin e asaj që ndodh me të vërtet shikoni se cfarë ndodh nga vlonjatet qe nga uji krijojnë flakë që shkrinë hekurin , mendoni sa është e nevojshme kjo teknologji. http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 3328 Lajme Plus
Khashoggi and a cat
 
00:31
Saudi Arabia has admitted to the killing of journalist Jamal Khashoggi inside its consulate in the Turkish city of Istanbul. Khashoggi, a Saudi writer and dissident, entered the building on October 2 to obtain documentation certifying he had divorced his ex-wife. He never came out. After two weeks of repeated denials that it had anything to do with his disappearance, the kingdom admitted on Saturday that the dissident journalist died in a "fist-fight" inside the consulate.#Khashoggi http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 11040 Lajme Plus
Hamdi Velija & Sefedin Jashari - Ani  moj e majra  live ne Grupcin
 
03:57
http://shtypishqiptar.blogspot.com/ http://grupcini.blogspot.com/
Просмотров: 4033 Lajme Plus
Vetëm për ty nipçe! - Ligjëratë  e paparë psikologjike
 
51:18
http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 3725 Lajme Plus
Recovering sheep buried deep in fresh snow  on Gorbea, Spain
 
01:11
Recovering sheep buried deep in fresh snow on Gorbea, Basque mountains (max elevation 1481 m), north Spain on October 31! Report: @luplo73 TW http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 5330 Lajme Plus
Me këtë vajzë duan të martohen të gjithë: Punon si burrë dhe është bombë!
 
02:00
Vajza është nga një zonë rurale serbe dhe është shndërruar në hit në rrjetin social. Ajo vlerësohet për mënyrën se si punon, por edhe për pamjen e saj, flokët e bujshme… Komentet janë shumë positive dhe të gjithë djemtë që shkruajnë thonë se do ishin martuar me të.
Просмотров: 43712 Lajme Plus
Hamdi Velija&Sefedin Jashari - Kenge per Xheme Gostivarin live ne Grupcin
 
03:02
http://shtypishqiptar.blogspot.com/ http://grupcini.blogspot.com/
Просмотров: 3376 Lajme Plus
Grupcin vere 2009
 
04:21
Просмотров: 3536 Lajme Plus
Busti madhështor i Gjergj Kastriotit në Labinot, Elbasan
 
01:57
Busti Madhështor i Gjergj Kastriotit prej 8 metrash i lartë u inagurua në Labinot, Elbasan me rastin e Ditës së Verës. Ai është vepër e mjeshtrit të skulpturës Fiqiri Kasa, dhe eshtë porositur dhe financuar nga biznesmeni Gjergj Luca (djali i aktorit të famshëm Ndrek Luca). Video nga: https://www.facebook.com/GloryScanderbeg/ http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 968 Lajme Plus
Ders nga Mulla Garip efendiu i lindur me 1910 ne fshatin Grupcin te Tetoves
 
28:22
Hoxhë efendi Garip Beadini u lind më 02.05.1910 në fshatin Grupçin të Tetovës. Mësimet e shkollës fillore katërvjeçare i kreu në kohën e ish-Mbretërisë Jugosllave, në vitin shkollor 1929-1930 fshatin Çiflik (ngase në atë kohë shkolla për atë rajon ishte në Ҫiflik) me sukses të shkëlqyeshëm. Ndërkaq, në vitin shkollorë 1942-1943 e ndoqi rregullisht seksionin e kursit për të rritur në shkollën "Skënderbej"-Tetovë të prefekturës së Dibrës-- Ministria e Arsimit e Mbretnisë Shqiptare. Shërbimin ushtarak e kreu në ish ushtrinë Jugosllave. Në vitin 1948 dënohet me 20 vjet burgim të shkallës së tretë në Idrizovë për shkak të akuzës se ka qenë bashkëpunëtor i Arif Kapedanit për Shqipëri të Madhe, kurse nga burgu lirohet në vitin 1963. Hoxha i nderuar Mulla ef. Garip Beadini ka mësuar në Medresenë e Tetovës, me çrast ishte nxënës i hoxhës së nderuar e të njohur Abdulxhemil ef. Jusufi-Mustafai (i njohur te ne me emrin Xhemil Efendiu) ku më në fund merr Diplomën (Ixhazetnamen) prej tij e cila në vitin 1960 i vërtetohet nga Zyra e Bashkësisë Islame të Tetovës me numër rendor 159. Hoxhë ef. Mulla Garipi ishte Imam në Xhaminë "Muharremçe" të Tetovës. Ai nuk mjaftohej vetëm me kryerjen e detyrës si Imam dhe Vaiz i ditës së Xhuma në Xhaminë e "Madhe" por krahas detyrës si Imam, organizonte edhe takime javore me hoxhallarë, pikniqe si dhe vizita nëpër fshatra. Ai ishte prej atyre dijetarëve që kishte vizion të gjerë dhe mendonte që edhe pas vetes të lë njerëz-dijetarë që do të punojnë për Islam, andaj ai është marrë edhe me përgatitjen dhe mësimin e disa grupeve të nxënësve të cilëve vite me radhë u ka mësuar gjuhën arabe dhe dituritë e Fesë në mënyrën klasike. Prej nxënësve të tij më të dalluar janë: hoxha i njohur Mulla Mahmud ef. Asllani dhe Abdurrahman ef. Asllani. Hoxhë ef. Mulla Garipi ishte vizionarë dhe i pa lodhshëm, Islami ishte synimi i tij, jetonte me dertin e Islamit ku në një rast është shprehur: "O xhemat (muslimanë) unë nuk frikohem se Islami do të shuhet në Botë, këtë e ka garantuar All-llahu Fuqiplotë se nuk do të ndodhë, mirëpo, frikohem se a do të ketë Islam në Tetovë (në vendin tonë)".
Просмотров: 4640 Lajme Plus
Dalin pamjet: Menduh Thaçi në gjykatë
 
02:10
http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 965 Lajme Plus
HIT 2017/ Populli komenton gjendjen pas breshrit në Çiflik të Tetovës
 
10:13
Çiflik-Tetovë - Gazetari ua jep telefonin disa banorëve të fshatit për të raportuar, shikoni se çka ndodh më tej!
Просмотров: 631 Lajme Plus
Fshati Llerce, Tetove, 24 maj 2013
 
01:12
Просмотров: 5940 Lajme Plus
Muzike live ne Grupcin te Galip Muca
 
02:51
Просмотров: 3507 Lajme Plus
Hamdi Velija - Muzike patriotike live ne Grupcin
 
02:00
http://shtypishqiptar.blogspot.com/ http://grupcini.blogspot.com/
Просмотров: 3675 Lajme Plus
Rahimi i vogel
 
01:56
Просмотров: 432 Lajme Plus
“Çmendet” moti, era e fortë me shpejtësi mbi 130 km/h shkul pemët
 
02:08
Qyteti verior australian i Darwin është goditur nga një stuhi me erëra të forta që arrinin një shpejtësi mbi 130 km / h. Si pasojë e stuhisë së fuqishme janë dëmtuar linjat elektrike si dhe shumë pemë janë rrëzuar. Në pamjet filmike do të shikoni se si era e fortë shkul pemët me rrënjë.(TemA) http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 842 Lajme Plus
Hatme në fshatin Grupçin, Tetovë
 
09:09
Просмотров: 1069 Lajme Plus
Arabati Baba Teqe,Tetove,26 maj 2011
 
04:04
Просмотров: 1438 Lajme Plus
Pritje madhështore e Ziadin Selës në vendlindjen e tij
 
10:09
Video live nga Struga Express
Просмотров: 1994 Lajme Plus
Extensive flooding in Nogales, Sonora, Mexico 23.08.2018
 
04:40
http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 408 Lajme Plus
Woodrow Wilson School International Festival, Tetove,1.6.2013
 
08:42
Woodrow Wilson School International Festival, Tetove,1.6.2013
Просмотров: 24453 Lajme Plus
Pishina Akua Park ne Tetove, 12 gusht 2013
 
02:48
Просмотров: 116491 Lajme Plus
Anketa/ Kë doni më shumë, Maqedoninë apo Shqipërinë?
 
01:58
http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 398 Lajme Plus
VIDEO e tmerrshme, momentet kur e moshuara vret ndërtuesin
 
00:23
Një grua e moshës 70 vjeçare, Stojanka Coka Stojanovic, ka qëlluar për vdekje një burrë në një lagje të Beogradit. Viktima Zoran Tifunovic, sipas raportimeve nga gazeta serbe ‘blic’ ishte një ndërtues banesash. E gjithë ngjarja ishte kapur nga kamerat e sigurisë që ishin vendosur aty pranë. Dyshohet se deri te konflikti kishte ardhur pas një mosmarrëveshjeje që kishin pasur rreth një pagese. http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 9999 Lajme Plus
Incidenti në Serbi, policia ndalon deputetin e PS-së: Provokim me flamurin shqiptar para Parlamentit
 
04:55
Deputeti i PS-së Pjerin Ndreu është bërë protagonist i një incidenti në Serbi. Lapsi.al siguron një video, ku deputeti i Lezhës, bashkë me një mikun e vet, janë pikasur nga policia serbe duke bërë një gjest provokativ, të paktën kështu e konsiderojnë autoritetet aty. Ata kanë pozuar për foto me flamurin shqiptar dhe simbolin e shqiponjës me duar, përpara parlamentit të Serbisë. Por menjëherë pas kësaj, policia dhe agjentët civilë kanë rrethuar makinën e Pjerin Ndreut, derisa mikut të tij i morën celularin për të fshirë foton. Për më tepër shihni videon më poshtë dhe debatin anglisht mes shqiptarëve dhe policëve serbë. http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 263 Lajme Plus
Euro Surovina.mp4
 
00:56
Qendra per grumbullimin e mbeturinave te metalit gjendet ne Zheline ne fillim te rruges per ne fshatin Siricine . Clirohuni nga materialet e metalit,plastikes,letres dhe te gomes qe i keni ne shtepine tuaj.Akumulatore te vjeter,hekur,baker,mesing,plumb si dhe karroceri te veturave dhe fitoni para nga mbeturinat duke i derguar ne depone e grumbullimit . Euro Surovina ju mundeson nderrimin e akumulatoreve te vjeter me akumulatore te ri Vesna Sap te Sllovenise . Per sasi me te medha te mbeturinave Euro Surovina ben edhe transportin e tyre me mjetet e saj transportuese Euro Surovina Zheline Kontakt telefonat: 070 224 349 071 224 349 071 204 070 044 378 350
Просмотров: 2533 Lajme Plus
15 presumed dead after woman fights with driver, causing bus to plunge into river in China
 
00:43
Afight between a bus driver and a passenger who missed her stop caused the bus to plunge off a high bridge into China's Yangtze River, police said Friday. All 15 people onboard are presumed dead. An eight-second surveillance video released by Chongqing city police on its Weibo social media account shows the two arguing and grappling with each other in the moments before the bus suddenly veered across oncoming traffic and off the bridge Sunday morning. Buses in China often have surveillance cameras. A statement from Wanzhou district police said the 48-year-old female passenger asked the driver to pull over after she missed her stop, but he didn't. She walked up to the driver's seat and scolded him. The driver turned his head back several times arguing. As the quarrel escalated, the statement said, the woman hit the driver on the head with her cellphone. The driver took his right arm off the steering wheel and fought back. He grabbed her arm when she attacked him again, then hastily steered to the left, sending the bus out of control. The Chongqing police also posted dashcam video from a nearby car showing the bus colliding with an oncoming vehicle before smashing through a guardrail and falling into the Yangtze, a major river in southwestern China. The Wanzhou police statement said the behavior of the driver and the passenger seriously endangered public safety and violated the law. Rescuers lifted the wreck of the bus from the river Wednesday night. Thirteen bodies have been found and two remain missing, the official Xinhua News Agency said. http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 3757 Lajme Plus
Nata e dyte e matures te Iliria Center ne Tetove, 23 maj 2013
 
00:42
Nata e dyte e matures te Iliria Center ne Tetove, 23 maj 2013
Просмотров: 304 Lajme Plus
Momenti i tmerrshëm: Peshkatari sulmohet nga ariu, më pas mbytet në lumë
 
01:07
http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 1544 Lajme Plus
ALUSH HAMITI Do te vij nje dite
 
05:38
Live
Просмотров: 649 Lajme Plus
Grupcin vere 2008
 
04:53
Просмотров: 2055 Lajme Plus
Dragashi organizoi garën e pehlivanëve dhe vrapimit të kuajve
 
27:09
Ndonëse kësaj here moti nuk ishte i përshtatshëm, kjo nuk e pengoi zhvillimin e garave tradicionale të pehlivanëve në Dragash, të cilat organizohen për nderë të Ditës së Çlirimit . Në këto gara morën pjesë mundësit më të shquar nga vendi dhe shtetet fqinje, duke iu dhuruar shikuesve opojanë dhe jo vetëm, një spektakël emocionues. Në fund u shpërblyen fituesit, ku nga kategoria “Dora e parë” fitoi i pamposhturi, Egzon Shala (Kosovë) ndërsa vendin e dytë e fitoi, Vladimir Boban (Maqedoni). Në kategorinë “Dora e dytë”, vendin e parë e zuri, Baki Ramazani (Maqedoni), ndërkaq në kategorinë “Dora e tretë”, vendin e parë e zuri, Veli Susuri (Kosovë). Gjithashtu u zhvilluan edhe garat tradicionale të vrapimit të kuajve që mbahen çdo vit. Garat u zhvilluan në një atmosferë sportive dhe u përcollën nga shumë qytetarë, por të pranishëm ishin edhe drejtuesit e Komunës së Dragashit.
Просмотров: 1788 Lajme Plus
Shtypshkronja Tringa Design Tetove.mpg
 
01:00
Tringa Design
Просмотров: 2058 Lajme Plus
EURO GIPS Tetove
 
00:58
Просмотров: 1096 Lajme Plus
Galip Muça, Grupçin, Tetovë
 
06:44
http://galipmuca.blogspot.com/ https://www.facebook.com/FshatiGrupcinTetove https://www.facebook.com/rametulla.sherifi
Просмотров: 981 Lajme Plus
Syrian first lady Asma al Assad seen in headscarf amid cancer treatment
 
02:21
Syria's first lady, who has been undergoing treatment for breast cancer, has visited a cancer centre wearing a pink headscarf. Asma al Assad, the 43-year-old British wife of President Bashar al Assad. was seen speaking to women at the facility in the capital Damascus on Thursday in footage released by the Syrian presidency. A post from its Twitter account said the video of her was taken "before she went to her treatment session". In August, the regime said she started treatment for the early stages of breast cancer. In the video she appeared to have lost her hair as a result of chemotherapy. Mrs Assad, from Acton, west London, took photos with the women at the cancer centre and urged them to scan for early signs of the disease. Tweeting previously - along with a photograph - the Syrian presidency said: "With strength and confidence and faith, lady Asma al-Assad starts the first stage of treatment for a malignant breast tumour discovered in the early stages." The former investment banker was born and raised in London to Syrian parents and married President Assad, 53, in 2000 as she was about to start an MBA course at Harvard University. The couple have three children. http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 185 Lajme Plus
Përpjekja për arrestimin e Gruevskit - Macedonia Issues Arrest Warrant for Former PM Gruevski
 
08:51
Policia po kërkon ish kryeministrin Nikolla Gruevski në shtëpinë e tij. Gruevski i cili duhej të paraqitej në burgun e Shutkës për të shërbyer dy vite burg është i dënuar për rastin “Tank”. Meqenëse Gruevski nuk ishte i disponueshëm për autoritetet gjyqësore, me kërkesë të Gjykatës Penale, MPB lëshoi urdhër arresti. A Macedonian court on Monday issued an arrest warrant for former prime minister Nikola Gruevski after he failed to report to jail to serve his two-year jail sentence for the illicit purchase of a luxury Mercedes. By the order of the Criminal Court in Skopje, Macedonian police on Monday confirmed that they had issued an arrest warrant for former prime minister Nikola Gruevski who is to serve his two-year jail sentence. This was issued after the Appeal Court last Friday rejected the former prime minister’s appeal for a postponement of his sentence. Gruevski was unreachable over the weekend and earlier on Monday for the court courier who should have handed him the decision – which should have prompted him to report immediately to the Shuto Orizari prison near Skopje. In the court case codenamed “Tank”, Gruevski was found guilty of illegally soliciting the secret purchase of a 580,000-euro Mercedes in 2012 from former Interior Minister Gordana Jankuloska, which he planned to use for his own purposes. The Appeal Court confirmed his two-year jail sentence on October 5. Gruevski has insisted that this and other ongoing court cases against him are a political set-up, fixed by the new government led by the Social Democratic Union, SDSM. Gruevski served as prime minister of Macedonia from 2006 to 2016. His right-wing VMRO DPMNE party was ousted in 2017 after a prolonged political crisis in which he and his close associates were accused of imposing authoritarian rule and involvement in corruption./BIRN http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 1111 Lajme Plus
VIDEO e rrallë: Tirana e viteve ’30… me ngjyra
 
02:05
Kjo video e rrallë tregon një ditë pazari në Tiranën e viteve ’30. Video është e rrallë, për faktin se është me ngjyra. Ajo është publikuar nga gazetari Adi Darsi. http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 323 Lajme Plus
PROTESTA MASIVE NE SHKUP PER ALMIRIN
 
47:09
http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 1066 Lajme Plus
VIDEO e rrallë: Hera e fundit që Enver Hoxha shfaqej në publik, 29.11.1982
 
08:36
Për herë të fundit, Enver Hoxha është shfaqur në varrezat e Dëshmorëve të Kombit më 29 nëntor të vitit 1982. Në kronikat e kohës ai shfaqet me një look të pazakontë: me flokët e gjata që konsideroheshin si ‘shfaqje e huaj’ për një qytetar të zakonshëm. Imazhet e diktatorit komunist me flokët që ja valëviste era dhe me grushtin lart duke nderuar të rënët u shfaqën në televizionin shtetëror dhe gazetat e kohës. Pas kësaj, sëmundja nuk e lejoi më Enver Hoxhën të shfaqej në publik. http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 1085 Lajme Plus
E mora kuferin nisa nga Tetova
 
04:28
Просмотров: 2999 Lajme Plus
Rrëzohet një avion lufte i Serbisë
 
01:33
Sot në rajonin e Kovaçicës në Vojvodinë është rrëzuar avioni luftarak i Serbisë “Super galeb G-4”. Në këtë aksident ajror ka vdekur një pilot ndërsa një tjetër është lënduar, transmeton Koha.net. Mediet serbe përkujtojnë se ky është rasti i tretë i rrëzimit të avionit të tipit të tillë të luftës në Serbi. http://www.tetovanews.info/
Просмотров: 631 Lajme Plus
Salloni i mobiljeve POLYWOOD Tetove.wmv
 
08:54
Просмотров: 46742 Lajme Plus